Реанимация печатающих головок принтеров Epson

Тут ми розглянемо способи повернення до життя "померлих" друкуючих голівок Epson.

Під "померлими" ми маємо на увазі голівки, які мають робочу електронну частину, але мають проблеми із прохідністю чорнила - це може бути наслідком використання неякісного чорнила, змішування чорнила різних виробників або чорнила різних типів, що призвело до випадання осаду й закупорюванню каналів друкуючої голівки. Погіршення прохідності чорнила може бути наслідком засихання чорнила в друкуючій голівці, якщо принтером довго не користувалися або неправильно встановили голівку.

 

Що потрібно?

1. Принтер зі справною електронікою друкуючої голівки.

2. Шприци (4-8 шт залежно від  кількості кольорів у принтері) об`ємом 2 мл, бажано BD або будь-які шприци з гумовими перехідниками, за допомогою яких шприци можна герметично насадити на чорнильні штуцера друкуючої голівки принтера.

3. Промивна рідина для друкуючих голівок струминних принтерів (можна купити в комп`ютерних магазинах міста). Не використовуйте спиртовмісні рідини!

 

Порядок робіт

1. Витягніть картриджі з каретки й відключіть шнур живлення принтера.

2. Укоротіть носики шприців - зріжте приблизно 1-2 мм для того, щоб шприци можна було надягти на чорнильні штуцера друкуючої голівки. Шприци повинні насаджуватися з невеликим зусиллям, щоб забезпечити герметичність з`єднань.

3. Підігрійте промивну рідину приблизно до 35-40 градусів, наберіть у шприц 2/3 його  об`єму так, щоб 1/3 займало повітря.

4. Надягніть шприц із теплим промиванням на перший чорнильний штуцер і злегка надавлюючи на поршень продавіть промивання через цей канал. Наберіть ще раз стільки ж промивання й знову прокачайте через цей же канал. Те ж саме зробіть з іншими каналами. Тобто кожний канал потрібно "продути" по 2 рази. Якщо промивання не проходить через канал - не давіть сильно, щоб не порушити герметичність друкуючої голівки. Переходьте до наступного пункту.

5. Насадіть на всі чорнильні штуцера шприци без поршнів і заповніть їх промивною рідиною.

6. Заповніть за допомогою шприца промиванням гумову капу, яка знаходиться праворуч - у місці паркування голівки. У запаркованому стані голівки гумова капа герметично притискається знизу голівки й запобігає висиханню чорнила в голівці. Також капа використовується при штатному прокачуванні чорнила помпою принтера. Зверніть увагу на чистоту капи і якщо потрібно промийте її пензликом від бруду, пилу або засохлого чорнила.

7. Засуньте рукою каретку із установленими й заповненими шприцами вправо до упору. У цьому випадку  заповнена промиванням капу притиснеться до друкуючої голівки знизу. У такий спосіб ми забезпечили вплив промивної рідини як зверху так і знизу голівки. У такому стані потрібно залишити голівку на кілька годин.

Зверніть увагу на рівень рідини в шприцах. У чистих каналах промивання повинне поступово надходити до принтера. Чим швидше рівень зменшується, тим чистіше канал.

Забиті канали можна відмочувати так довго, скільки це буде вимагатися. У важких випадках це може скласти кілька днів. Для того, щоб рідина не йшла "даремно" у вже чистих каналах - достатньо вставити в шприц поршень. Відкритими потрібно залишити шприци тільки забитих каналів. Раз у день можна пробувати злегка продувати забиті канали.

Також необхідно періодично відсувати каретку й наповняти капу промиванням.

8. Залежно від  стану голівки пункти 5-7 потрібно повторювати поки не прочистяться всі канали. Якщо ж кількаразові й тривалі повторення п.5-7 не дають результату - швидше за все використовується неправильне промивання або ця голівка вже не зможе бути реанімована. У такому випадку можна зняти голівку із принтера й спробувати роздрібнити закупорку в ультразвуковій ванні (якщо є) або віднести в сервісний центр, де фахівці спробують відновити її своїми способами.

9. Після завершення промивання встановіть нові картриджі або СНПЧ, зробіть 1-2 стандартні прочищення з меню драйвера принтера й дайте принтеру спокій  на кілька годин, а краще на добу. Час відстою потрібен для того, щоб все повітря, що потрапило в друкуючу голівку принтера із промиванням і із чорнилом вийшло у верхню частину картриджів або капсул.

 

Дана стаття - не панацея від усіх проблем, що можуть виникнути при експлуатації струминних принтерів фірми Epson. Я сподіваюся, вона лише дозволить об’єктивно оцінити свої сили й можливості при ремонті принтера.

 

Доповнення. Спостерігав наступне: коли проводив заправка картриджа

 невеликою кількістю рідини для розмочування, вирішив спробувати весь картридж заправити цією рідиною. Після відновлення й промивання залив у картридж (T013, оригінал) спеціальну рідину, запустив друк - якість і колір дуже навіть хороші. А якщо врахувати, що чорнила в картридж входить не так уже й багато, то як альтернатива лівим заправленням і чорнилу цілком піде - отримуємо оригінальне чорнило вдвічі дешевше. Тепер про нюанси: проводити заправка картриджей треба дуже акуратно; я пробував  на картриджах малої місткості (тобто картридж без датчиків, чіпів і т.д. - з ними своя специфіка). Перевіряв насиченість для тексту; можливо, для фото чорний колір і не піде.

 Рейтинг@Mail.ru